Plavání Ostrava

11. 5. - 14. 5. 2023

predelovac
Novinkou letošního roku je také náš plavecko - běžecký kemp.

Na tomto kempu se budeme soustředit hlavně na lekce techniky plavání. Plavání je pro člověka podobně přirozený pohyb, jako běh. Všeobecně se plavání doporučuje na bolesti zad, kloubů a dýchací obtíže. Přirozeně posílíte horní půlku těla, klouby si odpočinou od otřesů, kotníky si uleví od neustálé zátěže. Tlak vody na hrudní koš pomůže posílit dýchací svaly (bránice, mezižeberního svalstva atd.). Lepší kompenzaci k běhu, cyklistice, turistice, bruslím atd. najdete jen stěží. Lekce plavání bude probíhat v krytém plaveckém bazénu v plaveckých drahách, které budou rezervovány pouze pro nás. Rozděleni budeme podle výkonnosti a počtu účastníků do dvou až tří plaveckých skupin. Kemp je tedy vhodný pro úplné začátečníky, kteří s plaváním teprve začínají, nebo by chtěli začít i pro pokročilejší plavce, kteří plavou pravidelně. 

Plavecké lekce budou doplněny atletickými tréninky techniky běhu, kompenzačním cvičením, lezením na stěně a komplexním protažení. Zázemím pro mimo plavecké aktivity nám bude nově otevřený kampus Ostravské Univerzity, těšit se můžete na zbrusu nová sportoviště. 

Každá z aktivit probíhá pod vedením zkušeného trenéra s dlouholetou praxí v dané specializaci. Ve všech směrech o Vás bude profesionálně postaráno, protože náš tým plaveckých trenérů, trenérů atletiky, kondičních trenérů i trenérů lezení na Vás bude připraven, abyste si prodloužený víkend maximálně užili. 

Jestli se chceš naučit plavat od základu, nebo si zlepšit plavecký styl, aby jsi se posunul ve svém oblíbeném triatlonu a k tomu se naučit spoustu dalších aktivit pod vedením profesionálů, tak neváhej a přihlas se na náš kemp. 

Kompletní tým, který se o tebe bude starat bude doplněn v následujících dnech.
predelovac

Itinerář kempu:

11. 5. 

 • 17,00 příjezd na hotel a check-in
 • 18,00 - 19,00 první lekce plavání   
 • seznamovací večer (“exkurze” centra Ostravy) 

12. 5. 

 • 9,30 - 11,00 atletická cvičení 
 • 14,00 - 16,00 plavecká lekce
 • 18,00 - 20,00 kompenzační cvičení, nebo lezení na stěně a následné hromadné protažení

13. 5.

 • 10,00 - 11,00 plavecká lekce
 • 14,00 - 15,30 atletické cvičení
 • 18,00 - 19,30 kompenzační cvičení, nebo lezení na stěně a následné hromadné protažení
 • Závěrečný večer

14. 5. 

 • 10,00 - 11,00 lekce plavání
 • Ukončení kempu a odjezd 
predelovac

Kdo se o Vás na kempu bude starat?

michaela altova

Michaela Altová

plavání

Ahoj! Jmenuji se Míša a ráda bych Ti předala mé letité zkušenosti z bazénu! Závodnímu plavání jsem se věnovala od základní školy až po ukončení sportovního gymnázia. Podařilo se mi nasbírat několik titulů mistryně republiky v kategoriích žactva, dorostu i dospělých, byla jsem členem reprezentačního družstva ČR a semifinalistka MEJ. Mou specialitou byly všechny prsařské disciplíny. Po ukončení aktivní kariéry jsem se během studia na VŠ věnovala výuce plavání děti v kurzech, ve školkách, dospělých, dětí s autismem, sportovním příměstským táborům. Mimo plavání je pro mě velkou náplní běh, cvičení, ježdění na skateboardu, triatlon a závody orientované na překážkový běh a horská turistika. Přihlaš se na náš kemp, kde Ti moc ráda pomůžu s technikou, jak správně vodu zmáknout!

Tomas Hlavac

Tomáš Hlaváč

plavání, lezení

Ahoj, jsem Tomáš,

13 let jsem stravil závodním plaváním, nikdy ze mě nebyl a už ani nebude Michael Phellps, ale pár oblastních a okresních titulů jsem posbíral. Byl jsem vynikající sparingpartner repre kolegům plavcům. Jelikož jsem se zároveň věnoval i vodní záchranné službě na světové úrovni, nemusíte mít strach že se u mě v hodině někdo utopí.

Od roku 2011 vedu kurzy skalního lezení pro ZŠ a SŠ. Samotnému lezení se věnuji přes 18 let. Rok 2011 a 2012 byli nejvice romantické, protože s kamarády se nám podařilo slézt nejvyšší a nejvíce sexy vrcholy evropy a to Mt. Blanc a Matterhorn. Na lezení si užívám nejvíce tu svobodu, svobodu v hlavě, která řeší jediné a to co přijde po nastoupení do cesty ve skále. Samozřejmě je to ten následující krok, a pak další až k vrcholu.
Marketa Rygelova

Markéta Rygelová

atletika

Jsem Markéta z Jeseníku. Závodnímu běžeckému lyžování jsem se věnovala od 10 let na republikové úrovni. Od 16 let jsem se ve stopě pohybovala pouze rekreačně a doplnila jsem tento zimní sport o atletiku, konkrétně běh na 400m, které jsem se věnovala více než 12 let závodně na republikové úrovni. V bílé stopě i na dráze jsem zůstala dodnes, a to jak instruktorka běžeckého lyžování, tak trenérka atletiky. Zároveň vedu výuku předmětu atletiky a kurzy běžeckého lyžování na Katedře studií lidského pohybu. Nyní mám možnost 4 rokem být nejen součástí HIE a podílet se jako instruktorka na kempu běžeckého lyžování, ale také ukázat všem účastníkům, že nehledě na úrovni techniky a fyzické zdatnosti si lze najít „svou stopu“.

Honza-Kolasa

Honza Kolasa

fitko a strečink

Jmenuji se Jan Kolasa a od roku 2017 se živím jako osobní trenér. Za mou trenérskou kariéru jsem spolupracoval již s mnoha klienty s různými cíli a troufám si říct, že naše společná cesta byla úspěšná a jejich cíle byly splněny.  Ale co mě přivedlo k této práci a koníčku zároveň?

Sportu se věnuji již od útlého věku. Jako dítě jsem se věnoval Judu a později přešel na Jiu-Jitsu. Bohužel i mě potkalo zranění. Léčba trvala přes rok, ale já jsem se i tak snažil vrátit. Ovšem zranění mě omezovalo natolik, že jsem nebyl schopen podávat výkony, na které jsem byl zvyklý a proto jsem s bojovými sporty skončil.

A právě v tomto období jsem se začal intenzivně zajímat o fitness a vše co k němu patří. K srdci mi přirostl CrossFit, na který nedám dodnes dopustit a rád se k němu vracím. Následně jsem objevil další sportovní aktivitu a propadl horám a trail runningu. Všechny dosavadní zkušenosti mne dovedly k jedné myšlence - kompexnosti v tréninku. To je přístup, který Vám chci předat a pomoci plnit Vaše cíle.

Vzdělání:

 • VŠB TUO titul Bc. Informační a systémový management
 • Karlova Univerzita – FTVS obor trenér kulturistiky a fitness I. třídy (před státnicemi)
 • Instruktor fitness II. třídy – Yoda Institut
 • FMS diagnostika
 • Výživové postupy ve Fitness - Fitness institut
 • Sestavování fitness tréninků - Fitness institut
 • Emoční tuk - Fitness institut
 • Vzpírání s Jiřím Orságem
Radek-Karch

Radek Karch

fitko a strečink

Ahoj, jmenuji se Radek, pracuji jako osobní a kondiční trenér již více než 10 let. Současně provozuji malou posilovnu v areálu Varenská v Ostravě, vedu kondiční přípravu extraligového volejbalového klubu TJ Ostrava a třetím rokem se starám kondiční přípravu mládeže FC Baník Ostrava. V neposlední řadě také trénuji klienty individuálně a skupinové tréninky.

Lidské tělo je pro mne dokonalým mechanismem, který mě ve všech směrech fascinuje, baví mě nacházet a posouvat jeho hranice. Mám rád různorodý pohyb, který dokáže člověku zlepšit kvalitu života. Od cvičení na strojích a s činkami jsem se postupně propracoval k využívání vlastní váhy. Nejvíce mě přitahuje atletika a kalisthenika. Daleko nemám k dalším oblastem silového tréninku – powerlifting, weightlifting, Kettlebells či TRX. Baví mě také turistika, běh, kolo, brusle, plavání i jóga – zkrátka všestranný pohyb na prvním místě.

Rád Vás na kempu povedu a těším se, až Vám předám něco ze svých znalostí a zkušeností, které jsem během své kariéry načerpal. Věřím, že si z kempu odnesete bohaté zážitky, cenné zkušenosti a zajímavé informace, které Vás posunou dále. Na kempu Vás budu učit správnému systematickému cvičení, technice běhu, jak se správně na trénink připravit a jak vhodně skončit. Tématem bude i celkový životní styl včetně stravy, či suplementace pro zvýšení výkonnosti. Ukážu Vám doplňkové aktivity pro zlepšení výkonnosti a vhodné protahovací cviky. Zábava je na kempu na prvním místě, a tak se budeme pohybem zejména bavit.

Luki Vana

Lukáš Váňa

maskot

Ahoj, jsem Lukáš a pohybu v outdooru se věnuji od 6 let, kdy jsem začal běhat orientační běh a běhat na lyžích. U toho jsem vydržel na nejvyšší úrovni do 23 let. Během té doby jsem se účastnil závodů mistrovství Evropy, mistrovství světa a světových pohárů. Mezi mé další oblíbené aktivity patří sjezdové lyžování, snowboard, lední hokej, silniční a horská cyklistika, plavání, běh, horský běh, turistika, ferraty a spousta dalších, tenis, volejbal, basketbal.

Na kempech, se kterými spolupracuji již od jejich začátku v roce 2018,  mám na starost výuku běhu na lyžích, tvorbu a koordinaci kempů a koordinaci instruktorů. Spolu s celým týmem se na Vás těšíme na našich kempech.

predelovac

Termín: 11. 5. - 14. 5. 2023

Cena: 6 900,-

Max. kapacita: 15 účastníků

Cena zahrnuje: ubytování v hotelu v centru Ostravy jen pár minut chůze od plaveckého bazénu i mimo plaveckých aktivit,  snídaně, rezervace plaveckých drah, 2 - 3 plavečtí instruktoři na každé lekci, vstupy na bazén, vedení plaveckých tréninků, zabezpečení zázemí pro atletická cvičení, 2 trenéři atletiky, zabezpečení posilovny i lezecké stěny včetně kondičního trenéra a lezeckého instruktora,  doplňky stravy a pitný režim EDGAR.

Cena nezahrnuje: dopravu do Ostravy, oběd a večeři.


predelovac

V případě, že chcete kemp někomu věnovat napište nám to do poznámky a my Vám po registraci a zaplacení pošleme dárkový poukaz na jméno obdarovaného.

Rezervace

Pro závaznou rezervaci je potřeba zaplatit kemp do 7 dnů na účet 294682202/0300, V.S.: 202305jinak se rezervace stává neplatnou.

Rezervace je v případě zrušení účasti ze strany klienta nevratná, je však převoditelná na jinou osobu. Pokud by se kemp nekonal z důvodu organizátorů, je rezervace vratná v plné výši.

Copyright
H.I.E. Camp 2023