Turisticko - běžecké Livigno

1. 7. - 8. 7. 2023

predelovac
Kemp je zaměřen primárně na horskou turistiku s možnou kombinací s během. Dopňkem budou kompenzační cvičení a protažení. Vzhledem k tomu, že nejnižší nadmořská výška v Livigna je lehce přes 1800 m. n. m. a při našich výletech budeme atakovat 3000 m. n. m., tak první dny budou věnovány aklimatizaci a horské turistice. Postupně budeme přidávat na obtížnosti i množství kilometrů. Královskou etapou potom bude výlet na vyhlášené horské sedlo Passo Stelvio. Starat se o Vás budou dva průvodci zkušení místních poměrů. Na každou etapu bude možnost se rozdělit do dvou výkonnostních skupin, tak aby si běžec i turista přišel na své. Díky tomu je pro tebe kemp vhodný ať jsi běžec i turista.

Livigno je vyhlášené svou všestranností, proto bývá často využíváno nejedním profesionálním sportovcem. Pravidelně zde potkáváme českou běžkařskou reprezentaci, české atlety (Marcelu Jóglovou, Evu Nývltovou Vrabcovou), Pepu Dostála a spoustu dalších zahraničních reprezentantů.
Večery budou vyplněny povídáním systematické sportovní přípravě, trendy v oblasti běžeckého vybavení. Mimo výlety budou probíhat lekce kompenzačního cvičení a protažení. 
Neopomeneme samozřejmě ani místní speciality (víno, restaurace, mlékárnu).
predelovac

Itinerář kempu:

1.7. 

 • 14,00 příjezd - ubytování a první krátký výlet
 • 18,00 večeře, seznamovací večer, itinerář dalších dní a rozdělení do skupin podle výkonnosti (běžci/turisti mezi skupinami bude možno během kempu přecházet)  

2. 7. 

 • 9,30 - 14,30 turistický/běžecký výlet
 • 16,00 - 17,30 cvičení a komplexní protažení
 • 19,00 večeře a pro zájemce povídání o systematice sportovní přípravy

3. 7.

 • 9,30 - 14,30 turistický/běžecký výlet
 • odpoledne volno - možno využít místního plaveckého bazénu a wellness
 • podvečer komplexní protažení

4. 7. 

 • 8,30 start královské etapy (celodenní výlet) - Livigno - Stelvio
 • podvečer komplexní protažení 

5. 7. 

 • dopoledne volno
 • 14,00 - 16,00 atletická a silová cvičení, komplexní protažení

6. 7. 

 • 9,30 - 14,30 turistický/běžecký výlet - etapa s názvem “Vrať se do Livi
 • 16,30 - 17,30 cvičení a komplexní protažení

7. 7. 

 • 9,30 - 14,30 turistický/běžecký výlet
 • odpoledne volno - nákupování dárků a dobrot na doma
 • poslední večeře

8. 7. 

 • ráno odjezd z Livigna

 

Itinerář se může v návaznosti na počasí a fyzické dispozice (únavu)  účastníků upravit.

predelovac

Kdo se o Vás na kempu bude starat?

Sarka Klaclova

Šárka Klaclová

I když mám nejblíž k VYTRVALOSTI, ve které jsem asi nejvíc kovaná, i přesto řadím sílu na vrchol všech kondičních schopností. Síla = Odolnost! Jednoduchá matematika. Už nějaký ten pátek pracuji s atlety mládežnických kategorií. Mimo jiné se snažím předcházet bolístkám a zraněním, která mohou sportovce vyřadit i na několik týdnů. Také vzdělávám mládež v tom, jak pracovat s vlastním tělem, a učím je základní pohybové vzorce už od mala. Hlavní je pro mě vytvořit jejich kladný vztah ke sportu a trenérovi – i trenér může být kamarád. Co si teda pod tréninkem se mnou představit? Říkají mi “Malej Hulk”, takže je ti asi jasný, že hopsání na bedýnkách se konat nebude. Pomůžu ti zvednout kondici dle tvých potřeb a v tréninku obvykle nevynechám železo. Dřep je pro mě král cviků. Věnuji se nejen mládeži a sportovcům, ale i nadšencům do pohybu.

Proč bych ti právě já měla předávat své zkušenosti? Mimo studium na FSpS, kde jsem získala magisterský titul z oboru Kondiční trenér, a kde momentálně studuji PhD studium, jsem se do svých 22 let, věnovala závodně běžeckému lyžování. Zúčastnila jsem se závodů světové úrovně (a teď nemyslím jako divák). Prošla jsem si i atletickou nebo třeba vzpěračskou přípravou směřovanou k účasti na AMČR. Neustále se vzdělávám, a čerpám znalosti od zkušenějších. Trénuji již zmiňované mladé atlety JAC a BYAC Brno a věnuji se silové přípravě skupiny talentovaných atletek.
Luki Vana

Lukáš Váňa

Jeden ze zakladatelů HIE Camp, strávil téměř 20 let závoděním v běžkařské stopě, v kombinaci s během, orientačním během, cyklistikou atd. Do Livigna jezdí dlouhé roky, léta i zimy, a pokud ti má někdo ukázat ty nejhezčí výhledy, nejkrásnější treky, nejlepší restaurace a nejtajnější místa, tak je to právě on.
predelovac

Termín: 1. 7. - 8. 7. 2023

Cena: 13 500,-

Max. kapacita: 12

Cena zahrnuje: ubytování v apartmánech se sociálním zařízením a vybavenou kuchyní, organizace běžeckých lekcí, organizace výletů, doprava po okolí, lekce kompenzačních cvičení a protažení, přednášky, možnost testování produktů našich partnerů.
Společně s Kilpi jsme pro Vás připravili sadu sportovního oblečení, které zde budete moci otestovat.

Cena nezahrnuje: stravu, dopravu - před kempem bude vytvořena WhatApp skupina, kde je možnost se domluvit s dalšími účastníky na sdílené dopravě.

predelovac

V případě, že chcete kemp někomu věnovat napište nám to do poznámky a my Vám po registraci a zaplacení pošleme dárkový poukaz na jméno obdarovaného.

Rezervace

Pro závaznou rezervaci je potřeba zaplatit 50% zálohu do 7 dnů na účet 294682202/0300, V.S.: 202311jinak se rezervace stává neplatnou.

Rezervace je v případě zrušení účasti ze strany klienta nevratná, je však převoditelná na jinou osobu. Pokud by se kemp nekonal z důvodu organizátorů, je rezervace vratná v plné výši.

Copyright
H.I.E. Camp 2023